Profil spółki

Emmerson powstał w 1994 roku i jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Spółka działa poprzez oddziały w największych polskich miastach. Działalność Spółki wymaga posiadania licencji w obrocie nieruchomościami, licencji w zarządzaniu nieruchomościami oraz uprawnień w zakresie wyceny nieruchomości.

Klientami firmy są osoby prywatne, deweloperzy, firmy, instytucje krajowe oraz wielkie międzynarodowe korporacje. Oferta produktowa dotyczy siedmiu kluczowych segmentów rynku nieruchomości: nowe inwestycje mieszkaniowe (rynek pierwotny), nieruchomości mieszkaniowe (rynek wtórny), nieruchomości komercyjne, zarządzanie nieruchomościami, wyceny i analizy rynku nieruchomości, doradztwo fiinansowe, inwestowanie w nieruchomości. Ponadto, firma oferuje doradztwo inwestycyjne, poszukiwanie gruntów pod inwestycje, analizy projektów inwestycyjnych oraz marketing i reklamę nieruchomości.

Spółka zatrudnia łącznie ok. 60 licencjonowanych pośredników w obrocie nieruchomościami oraz (poprzez spółki zależne) zarządców nieruchomości i rzeczoznawców majątkowych.   W ramach grupy, Emmerson Realty S.A. zatrudnia w różnej formie ok. 300 osób tworzących kilkadziesiąt zespołów sprzedaży w poszczególnych segmentach rynku,  w kilkunastu oddziałach na terenie całego kraju.

Strategia działania firmy opiera się na dywersyfikacji oferty. Realizowana jest poprzez rozbudowę grupy Emmerson Realty S.A. o własne oddziały, spółki zależne oraz biura franczyzowe specjalizujące się w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. Preferowane są miasta, w których Emmerson Realty S.A. nie ma jeszcze własnego oddziału oraz miasta średniej wielkości – obecne i dawne stolice województw.

Pośrednicy Emmerson Realty S.A. należą do Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz regionalnych stowarzyszeń w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu  i Trójmieście, które zrzeszone są w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Firma uczestniczy w internetowym systemie wielokrotnego oferowania MLS (Multiple Listing Service), zajmując czołowe miejsca pod względem liczby zgłaszanych ofert nieruchomości.

W latach 2006-2008 spółka zajęła trzy razy z rzędu 1. miejsce w popularnym rankingu pośredników w obrocie nieruchomościami, prowadzonym przez branżowy miesięcznik „C.H.BECK NIERUCHOMOŚCI”.

Top